Tip na aplikaci Streaks

Cena: 129 Kč

 

V této krátké recenzi bych Vám rád představil aplikaci Streaks. Streaks je aplikace, která Vám pomáhá vytvářet návyky nebo odbourává zlozvyky. Aplikace rozhodně není nováčkem v AppStore nebo Google Play. Získala již řadu ocenění, mezi nejznámější patří Apple Desing Awards.

Aplikace uživateli připomíná jednotlivé úkoly. Dodržováním úkolů se vytváří Streak. Lze tedy říci, že aplikace napomáhá osobnímu rozvoji. Jednotlivé úkoly lze libovolně pojmenovat. Takže každý uživatel si vytvoří úkoly šité na míru. Nemusí se nutně jednat o pozitivní návyky. Například v mém “úkolníčku” naleznete Streak “Neskákat do řeči”. Pokud někomu přes den skočím do řeči, podržím prst na příslušnou ikonu a přeruší se mi Streak. 

Aplikaci lze využívat různými způsoby. Streaks totiž umí zapisovat a číst data z aplikace zdraví. Takže pokud je Váš cíl ujít alespoň 10 kilometrů denně, aplikace si sama zjistí z aplikace Zdraví, jestli jste tento úkon splnili a automaticky jej označí jako splněný. Stejně to funguje například
s cvičením. Pokud stejně jako já využíváte služeb Vaší chytré asistentky SIRI, určitě Vás potěší její podpora (samozřejmě v angličtině). Velmi užitečná je také integrace aplikace Zkratky. U každého
z úkolů lze zobrazit zajímavé grafy, které znázorňují jak a kdy své úkoly plníte.

Streaks je dostupná pro iOS, iPadOS, WatchOS a nově také pro MacOS. Verzi pro MacOS zatím nemám vyzkoušenou. Zde si sluší podotknout, že verzi pro Mac je nutné zakoupit zvlášť. 

Opravdu vychytaná a užitečná je verze pro WatchOS. Přesně kvůli těmto aplikacím se vyplatí Apple Watch koupit. Kvůli splnění zadaného úkolu stačí pouze stisknout požadovanou ikonu a informace se z hodinek propíší do Vašeho iPhonu. 

Jako u všech aplikací oceněných Apple Desing Awards, můžete počítat s velmi příjemným designem a uživatelským prostředím. Desing aplikace jde velmi snadno a efektivně upravovat jednotlivými ikonami, případně barvami. 

Mínusy

  • omezený počet úkolů
  • verzi pro MacOS je nutné zakoupit zvlášť

Plusy

  • Lze zakoupit za jednorázovou cenu
  • Design a jeho úprava
  • Snadné ovládání
Publikováno v Nezařazené.