Nový iPhone SE

Po dlouhém čekání a nespočtu spekulací Apple konečně vydal nový iPhone SE. 

Úhlopříčka displeje byla navýšena z původních 4’’ na 4,7’’, design je velice podobný dva roky starému iPhone 8. Na e-mailu ifruits@ifruits nebo telefonním čísle 702143474 přijímáme již první objednávky. Kontaktovat nás také můžete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Předpokládaná dostupnost je už 24. 4. 2020. S přenosem Vašich dat ze starého iPhone si starosti dělat nemusíte, rádi Vám data zdarma do nového telefonu převedeme. S objednávkou dlouho nečekejte, s největší pravděpodobností se bude jednat o velmi žádaný model. 

Základní paměťová varianta byla nastavena na 64GB, která běžnému uživateli bude stačit. Především pokud využíváte služeb iCloud a následné optimalizace uložiště, nemusíte se o nedostatek místa obávat. iPhone SE lze objednat také ve variantě 128GB a 256GB,
to jistě potěší všechny uživatele, kteří často fotí nebo natáčí videa (s podporou 4K). 

Nový iPhone SE bude dostupný ve třech barevných provedeních – černé, bílé a červené (tedy product RED). 

Oproti první generaci iPhone SE, byl letošní ročník vybaven skleněnými zády
a bezdrátovou nabíjecí cívkou podporující Qi standard. O propojení s PC nebo MacBookem se postará osvědčený Lightning konektor. 

Vzhledem k nízké pořizovací ceně je i tento model osazený displejem s IPS technologií. Stejný displej využívá také rok starý iPhone Xr. V případě pádu zařízení přinášíme dobrou zprávu, výměna displeje nebude tak nákladná, jako v případě iPhone X, XS nebo 11 Pro. 

Na svém místě zůstalo také domovské tlačítko, které je osazeno poslední generací čtečky otisků prstů Touch ID. Stejná technologie je použitá také v případě iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus. 

Vnitřní výbava se samozřejmě dočkala znatelného navýšení a výkonu. O výkon se zde stará procesor A13 Bionic, kterým jsou osazeny aktuální iPhony 11 a 11 Pro. 

Díky “novému” procesoru je nový iPhone SE schopný fotit mnohem lepší fotky než předchozí modely. Konkrétně se jedná o portrétní režimy, které můžete znát u iPhone X a novějších modelů. Společně s portrétními režimy přibyde možnost pracovat s hloubkou ostrosti bez nutnosti druhého objektivu. 

Vzhledem k použití aktuální verze procesoru lze očekávat podporu iOS v následujících 4 až 5 letech. No řekněte, který konkurenční výrobce se tímto může pyšnit? 

Další novinkou je podpora eSim, kterou můžete znát již od iPhone XS. Aktuálně podporují eSim všichni hlavní čeští operátoři. Prakticky tedy máte v zařízení jeden slot pro fyzickou SIM kartu a druhou můžete nahrát pomocí Vašeho operátora. 

Poslední neméně důležitou novinkou je voděodolnost zařízení. Dle tvrzení Applu je voděodolný po dobu 30 minut při hloubce 1m.

iPhone SE, 64GB, White

iPhone SE, 64GB, product RED

iPhone SE, 64GB, Black

Stále se jedná o nejlevnější iPhone z aktuální nabídky. Cena začíná na 399USD, po přepočtu na aktuální kurz české koruny a započítání CLA cena začíná na 12 990,- vč. DPH za 64GB, 14 490,- za 128GB a 17 590 za 256GB variantu. 

Co si myslíte o novém iPhone SE vy?  

Publikováno v Blog,Články a označené ,,,,,,,,.