MacBook Pro 16”

Apple v tichosti upgradoval MacBook Pro 15”. Upgradoval není to správné slovo, spíše ho vyměnil za 16” variantu. 

Novinky

Novinek není v tomto modelu málo. Nepotvrdili se predikce některých analytiků. Nový MacBook Pro totiž stále obsahuje “motýlkovou” klávesnici. Nicméně jako každý rok jsou zde drobná vylepšení. Gumová membrána zajištuje tichý stisk kláves a minimální zdvih. Gumová membrána má také zabraňovat prachu a nečistotám, které by mohli poškodit mechanismus stisku. Jak moc bude tato generace (nepříliš spolehlivé klávesnice úspěšná) však ukáže až čas  a uživatelské zkušenosti. 

Když už jsme u klávesnice. Nad klávesnicí stále vévodí Touch bar. Nicméně přibyla klávesa ESC a senzor pro čtení otisku prstu. 

Byly provedeny mírné změny rozložení klávesových šipek.

Cílený na profesionály

Cílovou skupinou zákazníků jsou profesionálové a kreativci. Základní konfigurace MacBooku obsahuje šestijádrový procesor Intel Core i7 deváté generace s taktem 2,6GHz, který při Turbo Boostu dosahuje taktu až 4,5GHz, 16GB Operační paměti, grafickou kartu AMD Radeon Pro 5300M se 4GB pamětí. 

Zajímavá je také kapacita základního úložiště, která je v tomto případě stanovena na 512GB. Jestli bude možné úložiště navýšit i později zůstává otázkou. Jakmile budeme mít více informací, určitě Vám dáme vědět. Nicméně podle předchozích modelů s touto variantou nepočítáme. 

Mezi další zajímavosti patří například možnosť výběru až 8TB úložiště. Operační paměť lze upgradovat až na 64GB. 

V případě, že by standartně dodávaná grafická karta nesplňovala vaše požadavky, je možné si vybrat z dalších dvou variant. 

Při maximální konfiguraci se může jednat o velmi výkonný přístroj, který bude držet krok i s těmi nejnáročnějšími uživateli. 

Profesionální cena

Už podle základní konfigurace je jasné, že cena nebude pod hranicí 50 000,- . Skutečnosť  je však ještě dál. Za základní model zaplatíte 69 990,- . Maximální možná konfigurace Vás případně může stát až 188 590,-.

Jedná se tedy o zařízení,  které si nejspíš nekoupíte pouze ke sledování filmů a prohlížení webu. 

Pokud uvažujete o koupi nového 16” MacBooku Pro, neváhejte nás kontaktovat.

Publikováno v Blog,Články a označené ,,,,,,,.