Který iPhone koupit v roce 2019?

Posledních pár let je podzim pro fanoušky Apple velice podobný. Keynote, představení nových iPhone a následné uvažování, zda-li je vhodný čas pro upgrade iPhonu. Nesnažíme se vás přesvědčit, aby jste si koupili nejnovější model. Snažíme se přiblížit aktuální modely jejich cílovým skupinám. 

Doporučení jednotlivých modelů je pouze subjektivní. Každý uživatel má trochu jiné potřeby. Pokuď potřebujete poradit s výběrem vhodného modelu, neváhejte nás navštívit na naší prodejně na Mělníku. 

iPhone 8

Nejlevnější model z aktuálního portofilia. Vyznačuje se především osvědčenou velikostí a desingem. Aktuálně neseženete menší iPhone. Velkou předností iPhone 8,  je především skleněná zadní strana a možnost bezdrátového nabíjení. Ostatní technické specifikace vycházejí více-méně z iPhone 7. 

iPhone 8 doporučím s klidným srdcem všem uživatelům,  kteří chtěji levný a spolehlivý iPhone s dostatkem výkonu.

iPhone 8 Gold

iPhone 8 Plus

Technické specifikace jsou velice podobné jako v případě jeho mladšího bratra iPhone 8. Ovšem s rozdílem úhlopříčky a především duálního fotoaparátu. iPhone 8 Plus dokáže pořídit velmi kvalitní fotografie a videa. Jeho displej o úhlopříčce 5,5ˇ’ se postará o zobrazení všech důležitých informací. Prakticky  se jedná o mini tablet (nezaměňovat s iPad mini). Další velkou výhodou je zobrazení iOS v režimu na šířku (nové iPhony tento režim zobrazení nepodporují). Jeho hlavní výhodou je především fotoaparát společně s cenovkou. 

iPhone 8 Plus doporučuji uživatelům, kteří chtějí co největší displej, ale zároveň za telefon nechtěji utratit přes 30 000,-

iPhone 8 Plus Silver

iPhone Xr

Svým způsobem jde o jednorožce. Před cca rokem Apple tento model představil jako vstupní mobilní telefon do Apple ekosystému. Bohužel jeho popularita není vysoká, navzdory jeho bezrámečkovému displeji a skleněné zadní straně. Nevýhodou tohoto modelu je především jeden hlavní fotoaparát, absence 3D touch a IPS displej. Ačkoliv je kvalita fotografií stále velmi pěkná, nevyrovná se například iPhone X nebo XS, především kvůli absenci jedné kamery. Apple se snaží nedostatky doladit pomocí software. Obsence 3D touch vás naopak již nemusí mrzet, jelikož touto funkcí nedisponují ani nejnovější iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Osobně nevnímá IPS displej negativům. Jako jeho hlavní přednosť bych velmi rád zminil, jeho relativně nízkou cenu. Displej typu IPS je relativně levný na výrobu (proti LED displeji), který používá iPhone X, XS, XS Max, 11 Pro a 11 Pro Max). 

Proto iPhone Xr doporučuji lidem, kteří nepotřebují nejkvalitnější fotoaparát na trhu, občas rozbíjí displej a zároveň chtěji iPhone s bezrámečkovým displejem. 

iPhone Xr Blue

iPhone 11

iPhone 11 je nástupce iPhone Xr. Samozřejmě s novějším procesorem. Velkou předností tohoto modelu je cena a ultraširokoúhlý objektiv. Počet MPX přední kamery byl také navýšen na 12 MPX. Všechny kamery mají tedy stejné rozlišení. Momentálně se jedná o model s nejnižším cenovkou a zároveň nejnovějším procesorem. O rychlost nebo délku podpory se tedy obvát nemusíte. Fotografie již nejsou dramaticky upravovány. Zadní strana je stále leskle skleněná (rozdíl oproti matnému sklu v případě iPhone 11 Pro a 11 Pro Max). iPhone 11 má úhlopříčku displeje 6,1’’ , což ho dělá větší než je iPhone 11 Pro. Stejně jako iPhone Xr, je iPhone 11 osazen IPS displejem. Výměna displeje tedy nebude tak nákladná jako v případě iPhone 11 Pro nebo Pro Max. 

iPhone 11 rád doporučím lidem, kteří chtějí nejnovější technologie, ale fotografie pro ně nejsou prioritní, ale i přesto iPhone 11 dělá velice pěkné snímky i videa. 

iPhone 11 (Product) RED

iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

Záměrně jsem pro iPhone 11 Pro Max nevytvářel samostatný odstavec. Vše co platí pro iPhone 11 Pro, platí také pro jeho většího bráchu. Narozdíl od iPhone 8, 8 Plus, Xr a iPhone 11 je osazen OLED displejem. Což mu zaručuje vyšší kontrast displeje, nižší energetickou náročnost, věrné zobrazení černé barvy a menší velikost oproti IPS displejům. Vzhledem k technologii OLED (která byla poprvé použita u iPhone X) jsou zde vyšší výrobní náklady – tedy i náklady na servis displeje. Jedna z předností těchto dvou modelů, jsou tři objektivy pro hlavní kameru. Širokoúhlý, ultraširokoúhlý a tele objektiv. Výsledné fotografie a video z těchto dvou modelů se vyznačují vysokou kvalitou. Především pak video natočené těmito novými iPhony je velice povedené. Velmi těžko budete v řadách konkurence hledat rovnoceného soupeře. Zmínit zde také musíme nový Night mode pro přizování fotografií (platí i pro iPhone 11). Snímky vytvořené za zhoršených světelných podmínek vypadají velice povedeně. Jejich pořízení trvá trochu déle než při bežných světelných podmínkách, ale výsledek je fantastický. 

Vypíchnout zde musíme také matné sklo které je umístěno na zadní straně. 

Za zmínku určitě stojí také obsah balení. Poprvé v historii iPhone totiž Apple dodává v balení 18W rychlonabíječku společně s kabelem UBS – lightning. Již si tedy nebudete muset dokupovat extra kabel pro propojení iPhone s novými MacBooky. 

iPhone 11 Pro a Pro Max bych doporučil nejnáročnějším uživatelům kteří nemají rádi žádné kompromisy. Cenovka výbavě odpovídá.

iPhone 11 Pro Midnight Green

Publikováno v Blog,Články.