AirTag

Co je to AirTag?

AirTag je nový produkt od Applu představený v dubnu 2021. Jedná o chytrý lokátor. Jeho rozměry jsou ideální pro připnutí na klíče. Konkrétně 3×3 cm. 

S váhou si starosti dělat nemusíte. Váží pouhých 11g. 

Napájený je běžnou “knoflíkovou” baterií, kterou si v případě potřeby sami vyměníte. 

Za zmínku také stojí ochrana proti vodě a prachu. Zařízení splňuje certifikaci IP67. Výrobce uvádí výdrž 30 minut v hloubce 1 metru. 

AirTag

Nastavení a používání AirTagu

Nastavení a používání AirTagu je velmi jednoduché a intuitivní. 

Pro nastavení potřebujete iPad nebo iPhone (případně nejnovější iPod Touch). Následné používání je zajištěno pomocí známé aplikace Najít. Poslední podmínkou pro úspěšné nastavení AirTagu je minimální verze iOS (případně iPadOS) 14.5. 

Po rozbalení AirTagu je nutné vytáhnout “aktivační papírek” který AirTag spustí. 

Následně se Na vašem zařízení objeví okno s novým AirTagem, podobně jako když připojujete AirPods. 

Nový AirTag si můžete vhodně pojmenovat. 

K praktickému používání AirTagu slouží již známá aplikace Najít, případně webové rozhraní www.iCloud.com 

AirTag můžete označit jako ztracený, přehrát zvuk případně zapnout navigaci. 

Pro kontaktování majitele ztracené věci stačí k tělu AirTagu přiložit svůj iPhone. Na displeji zařízení se Vám zobrazí kontaktní údaje o majiteli. 

Párování AirTagu

Jak AirTag funguje?

Jelikož je AirTag tak malý a lehký určitě se ptáte jak vlastně funguje. AirTag funguje za pomocí Bluetooth a především ostatních zařízení od Applu. 

V případě ztráty AirTagu je nutné v aplikace Najít, nebo na webu www.iCloud.com označit předmět jako ztracený. Na základě tohoto příkazu začně AirTag hlásit svojí polohu. Polohu AirTagu pomáhají označit všechny iPhony v okolí které mají aktivní Bluetooth. O své soukromí se bát nemusíte, veškeré hlášení polohy ztracených AirTagu probíhá v naprosté anonymitě. 

Spotřeba energie je minimální. Proto Apple zaručuje zhruba roční výdrž baterie. 

K čemu je AirTag dobrý?

Primární účel AirTagu, je Vám pomoci hledat věci. Lokátor je vybavený mini reproduktorem, který na základě Vašeho povelu začnete vydávat zvuk. Pokud vlastníte iPhone vybavený U1 chipem (iPhone 11 a novější – kromě iPhone SE 2020) můžete využívat také přesně navádění. Díky U1 chipu je Váš iPhone schopný určit polohu AirTagu v prostoru (s velmi vysokou přesnoustí). Navigace funguje pomocí šipek zobrazených na displeji Vašeho iPhonu. 

AirTag je také výbornou pomůckou pro uživatelé s poruchou zraku. Za pomocí U1 chipu a voiceoveru bude hledání ztracených věcí hračka. 

AirTag je aktuálně velmi žádané zboží, které samozřejmě naleznete na Našem e-shopu. AirTagy lze nakoupit jako kusové zboží, případně můžete využít výhodnější balení po čtyřech kusech. 

Co si myslíte o AirTagu vy? Naleznete pro něj využítí? 

Publikováno v Nezařazené.