Režim nerušit

K čemu režim nerušit slouží?

Určitě to znáte. Jste na důležitém pohovoru nebo příjemném obědu s přáteli. iPhone vás neustále upozorňuje na nové příspěvky na facebooku nebo stories na instagramu. Režim nerušit vám usnadňuje soustředit pozornosť na důžitější věci než je iPhone, iPad nebo Mac. 

Co je režim nerušit?

Režim nerušit ztlumí všechny notifikace, sms zprávy, hovory a uloží je do oznamovacího centra vašeho zařízení. Zapnutí režimu je možné naplánovat automaticky v závislosti na čase, nebo připojení handsfree sady v automobilu. Případně je možné jej aktivovat manuálně v ovládacím centru nebo v nastavení zařízení. Pokud je režim nerušit aktivní,  telefon vás upozorní oznámením na uzamčené obrazovce nebo ikonou půlměsíce v oznamovací liště. 

Automatická aktivace

Režim nerušit se aktivuje v předem nastavenou dobu. Rozvrh režimu nerušit nastavíte v Nastavení-Nerušit, přepínač rozvrh. Pomocí tohoto nastavení lze nastavit přesný čas kdy bude režim nerušit každý den aktivní. 

Manuální aktivace v iPhone nebo iPadu.

Režim nerušit lze jednoduše nastavit v nastavení iPhonů nebo iPadu. Tato metoda je poněkuď zdlouhavá, mnohem jednodušší je stisknutí ikony půlměsíce v ovládacím centru. Delším podržením ikony (v iOS 13 a novějším) a silnějším stisknutím (iOS 12 a starší – vaše zařízení musí podporovat 3D touch) se zobrazí kontextová nabídka. V této nabídce lze aktivovat režim nerušit na hodinu, do konce dne nebo do konce nejbližší události ve vašem kalendáři.

Manuální aktivace v Macu

Pro aktivování režimu nerušit ve vašem Macu je nutné kliknout na ikonu oznamovacího centra (pravý horní roh obrazovky), tažením dvou prstů z levé strany trackpadu, případně je možné jej aktivovat pomocí osobní asistentky SIRI. 

Nastavení režimu nerušit

Večerka

Pokuď je tato možnost aktivní, režim nerušit se automaticky aktivuje společně s funkcí večerka (o funkci večerka připravujeme samostatný příspěvek). 

Vypnout zvuk

Zvukové oznámení zařízení mohou být deaktivovány. Nastavení umožňuje deaktivovat zvuk vždy nebo pouze pokud je iPhone nebo iPad uzamknutý. 

Povolená volání

I přes aktivní režim nerušit lze vašim kontaktům povolit volání na Váš iPhone. Případně lze povolit pouze hovory od oblíbených kontaktů nebo skupin kontaktů. 

Opakovaná volání

Pokud se vám některé číslo bude pokoušet dovolat 2x během 3 minut, druhý hovor bude vyzvánět. Nemusíte se tedy bát o zmeškání skutečně důležitých a naléhavých záležitostí. 

Manuální nastavení režimu nerušit

Nastavení režimu nerušit

Publikováno v Blog,Návody,Nezařazené a označené ,,,,,,,,,,.