Keynote září 2019

Před pár dny jsme měli možnost sledovat letošní představení nových modelů iPhone, Apple Watch a iPad. Dozvěděli jsme se detaily ohledně připravovaných služeb Apple Arcade a Apple TV Plus. Zde jsou alespoň ( podle nás) ty nejzajímavější novinky z letošní zářiové keynote. 

iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

Nové vlajkové lodě Applu. Jedná se o nástupce iPhone XR, XS a XS Max. Nečekejte žádné velké změny, letošní modely se točí především okolo mírně prodloužené výdrže baterie, nového procesoru a hlavně kamerového systému. 

Mezi nejzajímavější produkt v poměru cena / výkon patří určitě nový iPhone 11 který je nástupcem iPhonu XR. Oproti svému staršímu bratrovi se iPhone 11 dočkal duální hlavní kamery a 12mpx přední kamery. Konstrukčně, technicky i finančně je odlišný od dražších verzí iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Další výhodou nových generací je vyšší odolnost předního a zadního skla. Apple slibuje až 2x vyšší odolnost proto poškrábání a rozbití skla. Jaká bude skutečnost si ovšem budeme muset počkat do 20.9.2019, to totiž dorazí první nové letošní modely k zákazníkům.

Apple Watch Series 5.

Nová generace Apple Watch má stejný design jako předchozí generace. Mezi hlavní novinky patří “Always ON” displej. Ve chvílích, kdy hodinky nepoužíváte, se jas displeje sníží na minimum, ale důležité informace budou stále zobrazovány. I přes funkci Always ON Apple slibuje stále celodenní výdrž. Zajímavé bude sledovat výdrž hodinek při vypnuté funkci Always ON. Pro verzi LTE Apple představil dvě nové premiové varianty. Apple Watch Series 5 budou dostupné ve verzi z hliníku, nerezové oceli a keramiky. 

iPad 2019

Nová generace iPadu obasahuje dvě hlavní vylepšení. Nový iPad 2019 dostane větší displej, konkrétně jde o úhlopříčku 10,2’’. Další důležitou novinkou je smart konektor pro připojení smart keyboard. 

Naštěstí Apple společně s upgradem nejlevnějšího iPadu nezměnil jeho cenu. Za základní wifi model s 32GB uložištěm vás vyjde na příjemných 9 990,- Ohledně příslušenství to již tak zajímavé není. Pro pořízení Apple Smart Keyboard budete muset zaplatit 4 790,- a Apple Pencil první generace vás vyjde na  2 590,-.

Vetšina času prezentace nového iPadu byla věnována funkčnosti nového iPad OS, o kterém jsme již psali. 

Služby

Velkou část této o něco kratší keynote, apple věnoval službám a operačním systémům, které byli představeny již na WWDC. Velký prostor tentokrát dostaly živé ukázky her dostupných v nové službě Apple Arcade. Nebyly opomíjeny ani operační systémy iOS a iPad OS. Žádné převratné novinky ale sděleny nebyly. Bohužel zatím není známo ani datum vydání MacOS Catalina. Vydání iOS 13 je naplánováno na čtvrtek 19.9.2019. První verze iPad OS bude dostupná 30.9.2019. Nový operační systém pro Apple Watch – Watch OS bude dostupný od 19.9.2019.

Ohledně Apple TV+ jsme měli možnost sledovat nový trailer na nový seriál See. Příjemným překvapením je dárek v podobě ročního členství v TV Plus po dobu jednoho roku při koupi jednoho nového produktu od Applu. 

Ceny nových služeb a produktů

iPhone 11 od 20 990,-

iPhone 11 Pro od 29 990,-

iPhone 11 Pro Max od 32 990,-

Apple Watch Series 5 od 11 690,-

iPad 2019 od 9 990,-

Apple Arcade – 139,- měsíčně

Apple TV Plus – 139,- měsíčně

iPhone 11

iPad 2019

Apple Watch Series 5

Publikováno v Články.